среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Спасов во посета на поплавените делови во Струмица

spasov11

Последни вести

По обилните врнежи од дожд кои најмноу го зафатија источниот дел на Македонија, министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, со заменикот министер за економија, Христијан Делев, денеска ќе го посети и струмичкиот регион, општините Василево и Босилево,

Тој утрово беше во посета на општината Чешиново-Облешево, каде што заедно со министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и министерот за здравство Никола го водеа состанокот на Кризниот штаб.

Најчитани вести