недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Спасовски го прекина престојот во Прага

spasovski-oliver-pres-640x363

Поврзани вести

Заради новонастанатата политичка ситуација во Македонија, техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски го прекина престојот во Прага.

Откажано е и најавеното учество на  конференцијата на Вишеградската група, соопшти денес МВР.

На конференцијата  зедоа учество амбасадорот на РМ во Чешка, Паскал Стојчевски и претставник од министерството за внатрешни работи на Р. Македонија.

Најчитани вести