вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Спасувачите од мисијата во БиХ се вратија во Македонија

pozarnikari-2-

Поврзани вести

Вчеравечер се вратија скопските пожарникари кои 13 дена им помагаа на своите колеги кои се справуваа со последиците од катастрофалните поплави во БиХ.

Тие работеле деноноќно, прво помагале во извлекувањето на луѓето од поплавените подрачја, а последните денови во санацијата на последиците.

Веднаш по прстигнувањето, ги пречекаа командирот Благоја Менковски и градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести