четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ВИДЕО: Спасувал девојка не знаејќи дека е неговата ќерка

nesreka

Поврзани вести

Пожарникарот Стив Виткомб вчера на Божик притрчал да спаси повредена девојка во сообраќајна несреќа во Бруклин, па дури кога ја видел жртвата утврдил дека станува збор за неговата ќерка.

Обидот на Стив да ја спаси девојката се претвори во трагичен шок. Кога се обидел да ја извлече девојката од смачканиот автомобил ја препознал својата ќерка.

Таа, меѓутоа, набрзо починала и покрај обидите нејзиниот татко да ја спаси. Во несреќата учествувале неколку возачи, но никој не бил повреден.

Во полицијата велат дека причина за несреќата не е пребрзо возење туку „проблеми во сообраќајот“.

„Тагувам и се обидувам да сфатам што се случило“, рекол накратко Виткомб.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести