вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Специјалниот меѓу редови го најави трансферот на Диего Коста

Ја имаме потребната основа, имаме основа на која ќе ја градиме, надоградуваме нашата игра. Има тимови кои се во изградба неколку години", изјави трофејниот португалски стручњак Мурињо

specijaniot diego kosta

Поврзани вести

Контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо откри дека клубот ќе се засили со неколку квалитетени засилувања за време на летниот преоден рок и дека приоритет ќе добие новиот напаѓач.

Англиските медиуми се убедени дека Челзи ќе излези како победник во трката по потписот на најдобриот фудбалер од редовите на шпанскиот прволигаш Атлетико (М), Диего Коста, а преговорите помеѓу двата клуба ќе бидат финализирани откако ќе биде договорено побараното обештетување од 40 мил. фунти.

„Ќе бидеме активни за време на летниот преоден рок, но ќе работиме многу, многу тивко. Точно дека сме во потрага по неколку квалитетени засилувања. Потребни се сериозни зафати кога е во прашање почетниот состав. Нов напаѓач? Да, ќе ангажираме нов напаѓач. Новиот напаѓач е приоритет за Челзи. Ја имаме потребната основа, имаме основа на која ќе ја градиме, надоградуваме нашата игра. Има тимови кои се во изградба неколку години”, изјави трофејниот португалски стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести