среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Спиро Ристовски останува во МОН, ќе биде заменик-министер

minister-spiroo

Поврзани вести

Спиро Ристовски во новиот владин состав ќе биде заменик-министер за образование и наука, дознава Сител телевизија.Тој досега ја извршуваше функцијата на министер во истото министерство.

Груевски бил исклучително задоволен од работата на Ристовски, па затоа одлучи да го остави во МОН, објави Сител.

Ристовски стапи на функцијата министер за образование и наука на 29 мај 2013 година. Од 2011-ра до 2013-та година беше министер за труд и социјална политика, а претходно и заменик министер во МТСП.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести