вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Спласна интересот за „бомбите“: Граѓаните фокусирани на вработувањата и позитивните проекти

inv

Последни вести

Паѓа интересот на граѓаните  за таканаречените „бомби“ кои ги објавува опозицијата и преку кои веќе неколку месеци ја држи јавноста во заложништво. Наспроти ова, секојдневно се зголемува интересот на граѓаните за низата позитивни конкретни проекти, од кои директна полза имаат самите тие, пишува „Курир“.

Денешната деветта „бомба“ на опозицијата во која градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски изнесе низа обвинувања за наводни изборни нерегуларности, не наиде на голем интерес кај народот, па бројката на оние кои во живо ја следеа прес-конференцијата на Жерновски беше навистина смешна и незначителна.

Најчитани вести