недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Сплав-ресторан во Србија потона на свеченото отворање

malakolubara

Последни вести

Сплав ресторан започнал да тоне во реката Сава во Србија за време на прославата за неговото свечено отворање.

Несреќата се случила најверојатно поради големиот број на посетители кој присуствувале на отварањето. За среќа сите навреме се евакуирани и нема повредени.

Екипи за помош се обиделе да го донесат на брегот со сајли, но безуспешно.

 

Најчитани вести