петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 36

Сплит: Пијан возел на автопат во спротивен правец

autoput

Последни вести

Полицијата во Сплит поднела кривична пријава против 45-годишен возач кој пијан возел на автопат во спротивен правец.

Возачот во неделата навечер со автомобилот „рено клио“ возел во спротивна насока по автопатот помеѓу местата Вучевице и Пргомета.

Во полицијата бил задржан се додека не се отрезнил, соопштиле денеска официјални лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести