петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Според Мурињо, Азард вреди 100 милиони фунти

murinho za azard

Поврзани вести

Контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Чезли, Жозе Мурињо призна дека сака белгискиот интернационалец Еден Азард уште најмалку 10 години да престојува на “Стемфорд Бриџ” и додаде дека моментално вреди околу 100 мил. фунти.
“Јас не сум информиран, не сум слушнал дека Челзи ќе му понуди нов договор на Азард. Ако е така, јас ќе бидам пресреќен. Сакам Еден да остане на “Стемфорд Бриџ” уште најмалку 10 сезони. Според мене, овој фудбалер на Чезли вреди околу 100 мил. фунти. Јас толку го проценувам и мислам дека мојата проценка е точна”, изјави португалскиот стручњак.
Во изминатите неколку недели, голем интерес за репрезентативецот на Белгија покажаа челниците на Реал (М) и на ПСЖ, но со ваквата изјава, дека вреди околу 100 мил. фунти, Мурињо испрати јасна порака дека Азард и во новата клупска сезона ќе го носи дресот на Челзи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести