петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

Според податоците на СДСМ треба да бидат впишани повеќе гласачи отколку што треба да бидат избришани

izbori-makedonija-640x446

Последни вести

Податоците од избирачкиот список кои попладнево ги објавија опозициските медиуми говорат дека во списокот треба да бидат впишани поголем број на граѓани со право на глас, отколку што треба да бидат избришани.

Според извештајот од избирачкиот список треба да бидат избришани 2004 лица, а да бидат  впишани 5860 лица. Податоците од извештајот објавен од медиумите под контрола на СДСМ, само уште еднаш потврдува дека обвинувањата на СДСМ за фантомски гласачи се без аргументи, пишува Курир.

is3

is1

 

Најчитани вести