сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Според „Стандард и Пурс“, Македонија е со кредитен рејтинг ББ-

standard-end-purs

Поврзани вести

Американската агенција „Стандард и Пурс“ објави дека кредитниот рејтинг на Македонија е „ББ-“, а изгледот е стабилен.
Ова значи дека кредитниот рејтинг останува на исто ниво, како по последното намалување во мај годинава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести