недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Спортинг бара 35 милиони, Јунајтед нуди шест милиони за Карваљо

sporting pobara junajted nudi

Последни вести

Близок извор до таборот на Манчестер Јунајтед потврди дека клупските челници веќе неколку дена престојуваат во Португалија каде го договараат трансферот на стандардниот првотимец во дресот на Спортинг од Лисабон, Вилијам Карваљо.

Челниците на Спортинг од Лисабон пред неколку дена потврдија дека во договорот што го има потпишано младиот играч за врска има и ослободителна клаузула од 35 милиони евра, но раководните лица на Манчестер Јунајтед се убедени дека 21-годишниот интернационалец од Ангола не вреди повеќе од шест милиони евра.

Во следните неколку дена свои преставници во Португалија треба да испратат и челниците на Јувентус и на Реал (М), кои како и тие на Манчестер Јунајтед  ќе се обидат да ги осигураат услугите на Карваљо пред стартот на летниот преоден рок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести