петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Спречен обид за криумчарење мигранти кај Демир Капија

kamion-migranti

Последни вести

Полицијата вчера на автопатот Гевгелија-Скопје, кај бензинската пумпа во Демир Капија спречила обид за криумчарење мигранти.

Службениците се обиделе да сопрат патничко возило „мазда 323“, но возачот не застанал. Полицајците со возило тргнале по него и на околу 500 метри од местото на запирање го пронашле возилото, а возачот успеал да побегне.

Од извршениот преглед на возилото биле откриени осум илегални мигранти од Иран.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на возачот и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести