недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 41

Спречени нови терористички напади во Париз

Француската антитерористичка полиција денеска уапси четворица радикални исламисти под сомнеж дека планирале нов напад во центарот на Париз, пренесе МИА.

policija-pariz-1

Поврзани вести

Француската антитерористичка полиција денеска уапси четворица радикални исламисти под сомнеж дека планирале нов напад во центарот на Париз, пренесе МИА.

Тројца мажи и една жена се уапсени рано изутринава во Париз и приградската населба Сен Дени на Сена.

Полицијата имала досие за сите четворица осомничени поради поврзаност со исламистите. За време на апсењето биле запленети неупотребен шаржер за автоматска пушка и компјутерска опрема.

Најчитани вести