сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Спречен напад врз британската кралица

kralicata-elizabeta_201333192912

Последни вести

Четворица радикални исламисти кои планирале напад врз британската кралица Елизабета Втора беа уапсени вчера во Лондон , објави Сан.

Мажитекои се возраст на меѓу 19 и 27 години планирале денеска да ја нападнат кралицата со нож. Засега Скотланд јард не ја потврди информацијата на таблоидот.

Според весникот тие планирале со нож да ја нападнат кралицата за време на денешното армиско чествување во Ројал Алберт Хол и на кое по планот требало да присуствува и Елизабета Втора.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести