вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Спречен обид за киднапирање на авион во Белорусија

djeiwhtjkthn

Поврзани вести

Спречен обид за киднапирање на патнички авион во Белорусија.

Еден Грузиец се заканувал дека ќе активира бомба во авионот доколку пилотите не се согласат да го пренасочат во правец на непрецизирана дестинација во Европа, пренесуваат американските медиуми.

Службата соопштила дека Грузиецот ги напишал своите барања на порака, но дека пилотите, сепак, успеале да слетаат во Минск, како што претходно било планирано.

За среќа, ниту еден од патниците и членовите на екипажот не е повреден, а Грузиецот е уапсен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести