вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Спречен обид за круимчарење авганистански мигранти

При контрола на возилото биле откриени четири нелегални авганистански мигранти.

migranti 14.02.2014

Поврзани вести

Пограничната полиција спречи обид четири Авганистанци нелегално да влезат во државата.

Од Министрството за внатрешни работи соопштуваат дека пред два дена спречен обид за круимчарење мигранти во земјава. Во неделата на регионалниот пат Валандово-Струмица кај местото викано „Грчки гробишта„ бил сопрен автомобил „мерцедес“ кој го управувал 44-годишниот Б.Б. При контрола на возилото биле откриени четири нелегални авганистански мигранти. Против Б.Б. е поднесена кривична пријава.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести