вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Спречен обид за шверц на метамфетамин на Деве Баир

art5a

Поврзани вести

На граничниот премин Деве Баир денеска спречен обид за шверц на метамфетамин.

Како што соопшти Царинската управа, на 20-ти овој месец за влез во Македонија е пријавено патничко  возило со  македонски регистарски таблички, управувано од возачот Р.Б. и совозач Ј.Л. и двајцата македонски државјани. Откако Ј.Л. било селектиран за претрес, од страна на царинските службеници  е упатено кон просторија во која се врши личен претрес. Пред да влезе во просторијата, осомничениот во еден момент се исплашил и од левиот џеб од неговата тренерка фрлил проѕирно најлонско ќесе на подот пред влезната врата од зградата, во кое царинските службеници пронајдоа 96 парчиња таблети со жолтеникава боја и непознат состав, на кои била втисната ознака ,,М”.

Со вештачење било утврдено дека станува збор за метамфетамин.

Против сторителите е поднесена кривична пријава.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести