четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Спроти ГТЦ ограбен скопјанец, му одзеле златен ланец

ulicen grabez

Последни вести

На 14.09.2014 година во 01,30 часот во Скопје на ул.„Филип Втори Македонски“, наспроти ГТЦ, неколку непознати лица co закана со физичка сила, извршиле разбојништво над Р.Д.(15) од Скопје при што му одзеле златен ланец со приврзок и златен крст.

Разбојништвото сторителите го извршиле на тој начин што го удриле оштетениот со тупаница во пределот на левата слепоочница, го турнале на земја и еден од нив му го скинал ланецот и истите се одалечиле во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести