среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Србија: 19 годишно момче со секира го удирало очувот по глава

policijaaaaa500

Последни вести

Полицијата го уапсила 19-годишниот М.М. од Лесковац поради сомневање дека психички и физички го малтретирал својот очув.

Од полицијата соопштуваат дека осомничениот М.М. вчера во раните утрински часови го нападнал очувот во нивниот дом, така што прво започнал да го навредува, а потоа со тапиот дел од секирата го удрил по глава, при што тој се здобил со тешки телесни повреди.

Осомничениот веќе имал кривична пријава за извршено семејство насилство, а судијата на основа на претходната пријава му изрекол 30-дневен притвор.

Причината за нападот се уште не е позната.

Најчитани вести