недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Србија: Апсење на дилери на дрога ширум земјата

На територијата на сите 27 полициски единици во Србија утрово започнало апсење на организирани криминални групи кои се занимавале со продажба на дрога, пишуваат српските медиуми.

srpska-policija

Поврзани вести

Акцијата под работно име „Гром“, се спроведува на основа на налог донесен на седницата на Бирото за координација на работата на службите за безбедност, со која претседавал српскиот вицепремиер Александар Вучиќ.

Акцијата, како што пишуваат српските медиуми, била синхронизирана и еднодневна, а преку истата се приведуваат припадници на организирани криминални групи кои се занимаваат со продажба на дрога.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести