среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Србија денеска гласа за нов состав на парламентот

izbori srbija

Поврзани вести

Во Србија утрово со отворање на гласачките места во седум часот започнаа вонредните парламентарни избори, како и избори за Собранието на Белград.

Право на глас на републичките избори имаат шест милиони 765 илјади 998 граѓани.

Српските државјани кои живеат во САД веќе го остварија своето право на глас, а денеска се отворени гласачките места ширум Европа.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести