вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Србија доби 11,9 милиони евра помош за поплавите

Според податоците на Министерството, до 26 мај, на динарската сметка за помош на загрозените во поплавите уплатени се околу 9,68 милиони евра.

pop

Последни вести

На сметка на Владата на Србија за помош на загрозените во поплавите уплатени се  околу 11,9 милиони евра, објави Министерството за финансии на Србија.

Според податоците на Министерството, до 26 мај, на динарската сметка за помош на загрозените во поплавите уплатени се 1.120.246.784 динари (околу 9,68 милиони евра).

На девизната сметка уплатени се 702.522 евра, 261.122 долари, 14.960 швајцарски франци, 376 британски фунти, 1.003.000 руски рубљи, 1.550 норвешки круни, 700 дански круни, 2.200 шведски круни и 100 канадски долари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести