вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Србија: Дојава за бомба во Палатата на правдата

palata na pravda

Последни вести

Во тек е евакуација на Палатата на правдата во Белград по телефонска дојава за бомба, дознава српската телевизија „Б92“.

Се очекува српското Министерство за внатрешни работи да ги приовери просториите по што ќе биде објавено дали станува збор за вистинска бомба или за лажна тревога.

Зградата во изминатите десетина години беше повеќе пати евакуирана поради анонимни дојави за бомби кои досега скоро сите биле лажни.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести