недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Србија: Граѓаните најмногу му веруваат на Вучиќ

vucic

Последни вести

Триесет проценти од српските граѓани веруваат најмногу на премиерот и лидер на Српската напредна партија Александар Вучиќ, покажуваат резултатите од најновото истражување на агенцијата Ипсос стратеџик маркетинг, пренесува МИА, повикувајќи се на Радио Б92.

Десет пати помалку или само три проценти веруваат на лидерот на Социјалистичката партија на Србија и министер за надворешни работи Ивица Дачиќ.

Следни на листата се лидерите на новата Социјалдемократска партија и на радикалите Борис Тадиќ и Војислав Шешељ со по два проценти и лидерот на втораат Социјалдемократска партија Расим Лајиќ, кој има еден процент доверба.

Најчитани вести