сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Србија и Црна Гора ослабени на ЕП во Данска

ZARKO SESUM I JOHAN JAKOBSON

Поврзани вести

Ракометните репрезентации на Србија и Црна Гора, ќе бидат ослабени на претстојното Европско првенство во Данска ( 12 – 26 јануари), наредната година. Селекторот на Црна Гора, Зоран Кастратовиќ во составот ќе го нема капитенот Душко Мрваљевиќ. Бекот настрада во натпреварот со својот тим Минден, а лекарските прегледи покажаа дека не станува збор за лесна повреда.

„Се работи за проблем со коленото , а клупските лекари му препорачаа на Црногорецот да мирува најмалку шест месеци”, изјави разочарано Кастратовиќ.

Српскиот селектор Владан Матиќ нема да може да смета на двајца клучни и грачи. Тој во Данмаска нема да ги има Ненад Вучковиќ и Жарко Шешум. Првиот ќе мора да замине на операција на десниот палец на раката, додека вториот се се уште се опоравува од тешката повреда на потколеницата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести