сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Србија и се заблагодари на Македонија за помошта во поплавените подрачја

pomos

Поврзани вести

Амбасадорката на Србија во земјава, Душанка Дивљак – Томиќ додека престојуваше во Битола јавно им се заблагодари на граѓаните и институциите во Македонија за помошта донирана на настраданото население од поплавените подрачја во Србија.

– Хуманитарната акција во Македонија претставува гест на исклучително и големо пријателство, внимание и висока чувствителност за луѓето што настрадаа и на коишто помошта им беше најпотребна, истакна амбасадорката Дивљак-Томиќ, додавајќи дека Србија никогаш понудената помош нема да ја заборави.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести