вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Србија: Мисија на ММФ во февруари

mmf

Поврзани вести

Мисија на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), ќе биде во посета на Србија во период од 26 февруари до 13 март, соопштила канцеларијата на ММФ во Србија.

„Мисијата на ММФ, што ќе ја предводи Сузана Мургасова, ќе го посети Белград во период од 26 февруари до 13 март, за да започне разговори за можната програма“, кратко соопштил Даехаенг Ким, постојан претставник на ММФ во Белград.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести