четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Србија: Момче со пресечен грклан и тројца повредени

ggradiliste

Поврзани вести

Обезбедувач на градилиште во Србија масакрираше три пијани момчиња кои гo нападнале.Тие најпрво го скршиле стаклото од неговата кабина, а потоа дивјачки го претепале.

„Чуварот едвај застана на нозе. Извадил нож и го зарил во едното момче, а малку му го пресекол и гркланот. Крв имаше на сите страни, му течеше од устата и носот. Сите баравме помош. Чуварот видно претепан, вознемирен гледаше само во една точка. Лицето му беше изобличено. Премногу го тепале, вели очевидец.

Итната помош ги пренела во Ургентен центар Г.С. (19) со исечен врат, П.Ф. (20) со повредена рака и Д.А. (19) со исечени прсти и повредена дланка со кои се здобил кога го кршел прозорот.

Во болница е пренесен и чуварот со огромен број на модрици и исеченици.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести