четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Србија: На 29 јануари Николиќ ќе закаже предвремени парламентарни избори

tomislav-nikolic

Поврзани вести

На 29 јануари ќе бидат закажани предвремени парламентарни избори во Србија, пишува денеска српскиот весник „Политика“.

Според изданието изборите ќе бидат закажани од претседателот Томислав Николиќ и најверојатно ќе се одржат заедно со локалните избори во Белград на 16 март. Информациите за предвремените избори биле потврдени за весникот од различни извори од владејачката коалиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести