среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Србија нема да воведе санкции кон Русија

Србија не планира да воведе санкции против Русија, туку планира да соработува со земјата, особено во областа на енергетиката. Вучиќ порача дека народите на двете земји се многу блиски и имаат многу заеднички проекти.

117001

Последни вести

Српскиот премиер Александар Вучиќ изјави денеска дека Србија е слободна земја, која треба да се почитува и никој не може да и наредува да ги наруши односите со Русија.

Според него, Србија не планира да воведе санкции против Русија, туку планира да соработува со земјата, особено во областа на енергетиката. Вучиќ порача дека народите на двете земји се многу блиски и имаат многу заеднички проекти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести