четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Србија: Ограбил шест банки и зел 55.000 евра

kradec

Поврзани вести

Дваесет и седумгодишен жител на Белград е уапсен поради сомнеж дека во текот на оваа и минатата година ограбил шест банки и се стекнал со противправна имотна корист од околу 55.000 евра.

Уапсениот разбојник се товари дека маскиран влегувал во банки и со закана од пиштол од вработените ги земал парите.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести