понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Србија преку Франција до финале на Мундобаскетот во Шпанија

srbija basketTan2014-9-10_194842809_1

Поврзани вести

Нашиот северен сосед во неверојатна завршница успеа да го сочува водството обезбедено по одигрувањето на втората четвртина. Србија уште по првиот период направи мала разлика, која ја зголеми во вториот период, а потоа успеа да ја одржува разликата, иако во последната четвртина Французите опасно се приближија.

Најефикасен во победата на Србија беше Теодосиќ со 25 поени, а на спротивната страна Батум постигна 35 поени, но тоа беше премалку за избегнување на поразот.

Финалето се игра во недела, додека вечерва на програмата е пресметката за третото место помеѓу Литванија и Франција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести