недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Србија: Првата седница на Парламентот ќе се одржи на седми април

srbija parament

Поврзани вести

Првата седница на новиот состав на српскиот арламент и формирањето на Владата ќе завршат во првата половина на април, пишува денеска српскиот весник „Блиц“.

Според изданието првата седница ќе се одржи на седми април, а Владата ќе биде избрана најдоцна до 20 април.

Неименувани извори од Српската напредна партија изјавиле дека имаат тенденција местото претседател на Парламентот да го понудат на некој од нивните идни коалициски партнери.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести