четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Србија распиша Интерпол потерница за убиецот на Лука

Тој пред 11 дена избега со авион за Турција каде што се наоѓаше извесно време и после се обиде да ја сокрие секоја трага што води до него.

marko-milicev500

Последни вести

Српската полиција успеа да го лоцира убиецот на Лука, Марко Миличев, кој на 25.јули го прегази 21-годишното момче на Браков мост во Белград и избега, дознава српски Курир.

– Обрачот околу него полека се стенува, бидејќи полицијата му е зад петици. Тој пред 11 дена избега со авион за Турција каде што се наоѓаше извесно време и после се обиде да ја сокрие секоја трага што води до него. Меѓутоа, не успеа во тоа. Тој повторно е лоциран и сега полека се намалува неговиот простор за маневрирање, пренесува порталот.

Србија на 19.август распиша црвена Интерпол потерница за Марко Миличев. Тоа значи дека сите земји во светот кои се членки на Интерпол, располагаат со податоци за него и имаат негова фотографија. Затоа Марко Милиќ нема многу можности за шетање по светот и да оди од држава во држава, и полицијата нагласува дека тој наскоро ќе биде уапсен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести