понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Србија: Се полил со канта бензин и се запалил во својот автомобил

smrt

Последни вести

Јагленосано тело на маж за кое се претпоставува дека е Предраг Џиниќ од Белград, било пронајдено во запален автомобил на Сланачки пат.

Српската полиција претпоставува дека Предраг извршил самоубиство, бидејќи со бензин го запалил автомобилот во кој и самиот се наоѓал.

– Се претпоставува дека Предраг во саботата наутро извршил самоубиство бидејќи покрај автомобилот во кој и тој се наоѓал пронајдена е канта со бензин. Полицијата и пожарникарите биле шокирани бидејќи во автомобилот бил несреќниот човек кој во целост бил изгорен. Се збортува дека покојниот Предраг во последно време бил многу депресивен и дека паднал во некои долгови, откива извор за српски Kурир.

Дали навистина се работи за самоубиство или за уште една мистериозна смрт во Белград останува да покаже истрагата.

Најчитани вести