вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Србија: Си ја убил сестрата па се фрлил под воз

Уште едно убиство ја шокираше српската јавност.

tepackaslika

Поврзани вести

Србија потресена од нова трагедија. Маж ја убил својата сестра, а потоа решил да се самоубие фрлајќи се под воз.

Педесет и шестгодишниот З.Т. од Чачак ја убил својата шеесет и петгодишна сестра од засега непознати причини, а потоа решил и самиот да си пресуди.

Најверојатно Србинот ја убил сестра си откако започнале расправија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести