четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Србија: Стартуваат преговорите за членство во ЕУ

srbija i eu

Поврзани вести

Преговорите меѓу Србија и Европската унија официјално започнуваат од утре, пишува денеска српскиот весник „Политика“.

Првата меѓувладина конференција меѓу Србија и ЕУ ќе се одржи утре во Брисел. Српската делегација ќе биде предводена од премиерот Ивица Дачиќ и вицепремиерот Александар Вучиќ. Предвидено е да започне во девет часот по локално време и да трае еден час, по што ќе има изјава за медиумите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести