четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Србија: Учителка избодена до смрт пред ученици

Последни вести

Српски Телеграф пренесува дека во училишен двор маж и се приближил на учителката од тоа училиште, извадил нож и и’ нанел неколку смртоносни убоди.

Убиството се случило за време на голем одмор во основно училиште „Бата Булиќ“ во Петровец.

 

Најчитани вести