петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Србија: Уништени 1.740 килограми дрога

Во термоелектраната Никола Тесла во Србија денеска се уништени 1.740 килограми дрога.

dacic-unistuvanje-droga

Поврзани вести

Оваа дрога на нелегалните пазари може да достигне вредност околу 15 милиони евра.

На уништувањето на наркотиците присуствувал и српскиот премиер, Ивица Дачиќ, кој истакнал дека денешното уништување е прво по 14 години и дека со такви акции ќе се продолжи и во иднина.

Ова уништување, според него, нема да предизика никакви штетни последици по здравјето на граѓаните на градот Обреновац, каде се врши уништувањето.

„Денешната акцијае успешно спроведена во координација со другите министерства и јасно ја покажува одлучноста на државата да се избори со наркодилерите“, рекол Дачиќ.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести