понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Србија: Жена изрешетана со калашников додека седела во автомобилот

sremska-kamenica500

Последни вести

Утрово околу 9:40 часот во Сремска Каменица во автомобил марка „пасат“ со голем број нанесени рани од oгнено оружје е пронајдена 32-годишната Ивана Б. oд Нови Сад. Девојката е пренесена во клиничкиот центар во Војводина, каде лекарите се борат за нејзиниот живот.

Од полицијата известиле дека во тек е интензивна истрага за случајот, во кој се работи за обид за убиство.

– Девојакта беше донесена околу 10 часот утрово и беше сместена на интензивна нега, во тек е операцијата и лекарите се борат за нејзиниот живот, изјавиле од клиничкиот центар за Танјуг.

Во жената е пукано од автоматско оружје, најверојатно калашников додека седела во автомобилот.

Причината за инцидентот се уште не е позната.

Најчитани вести