петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Србин патентираше направа за заштита од поплави

srbija-poplavi500

Поврзани вести

Србите патентираа направа за заштита од поплави.

Инжнерот Раде Милутиновиќ од Нови Сад тврди дека решението лежи во универзалниот систел L, мобилна заштита од поплавите наместо насипите. Изумот веќе е патентиран и чека купувачи.

Видео снимката можете да ја погледнете овде.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести