понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Србин уапсен во Куманово

makedonija-policija1-604x2721-620x264

Последни вести

На 20.09.2014 година во 20.30 часот во СВР-Куманово бил приведен и задржан српскиот државјанин М.Р.(1979), поради основи на сомнение дека го фалсификувал бројот на шасијата на неговото ПМВ со српски национални ознаки.

Во текот на 21.09.2014 година, истиот ќе биде изведен по брза постапка во ОС-Куманово. –

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести