четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Србинка ги приморувала внуците да просат

pitacenje500

Последни вести

Полицијата во Шабац поднела крвична пријава против 57-годишна жена поради сомневање дека ги приморувала нејзините внучиња на питачење.

Како што дознава српски Блиц, полицијата се сомнева дека бабата внучињата помлади од 14-години ги терала да просат по улиците во Шабац, додека нивната мајка се пораѓала во болница.

На бабата се уште не и е одреден притвор бидејќи истрагата е во тек.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести