понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Србинка од ЦИА го донесе Шариќ во Подгорица

fibi novakovic

Поврзани вести

Поранешна офицерка на ЦИА со српско потекло е директорка на компанија со со чиј што авион нарко- босот Дарко Шариќ е пренесен во Подгорица.

Со летовите на тој авион располага швајцарската компанија од Цирих „Џет евиејшн“, под контрола на позната американска компанија „Џенерал дајнамикс“, чиј директор е Фиби Новаковиќ.

Летот на авионот во кој Шариќ бил на аеродромот во Подгорица во меѓународната јавна база на податоци од радарите на летање се водел како „непознат“ и тоа на барање на сопственикот на компанијата.

Вчера истиот авион е користен за лет од Виена и тие податоци биле достапни во базата на податоци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести