недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Србинка убиена во БиХ: Застрелана по грешка, убиецот се самоубил

bosanska policija

Поврзани вести

Дваесет и деветгодишен маж убил жена која преноќила во угостителски објект во местото Присое, по што се самоубил.

Според неофицијалните информации, Младен Даниловиќ по „грешка“  убил жена од Србија, бидејќи наводно сакал да се пресмета со својата девојка која работела во тој објект.

Оваа трагедија се случила изминатата ноќ околу три часот. Даниловиќ откако ја усмртил несреќната девојка се самоубил.

Во тек е увид на тамошната полиција, по кој што ќе бидат познати повеќе детали.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести