четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Србиновски повеќе не е тренер на Кожув

mail.telesmart

Последни вести

Кошаркарскиот стратег Марјан Србиновски, повеќе не е тренер на Кожув откако сам си поднсе оставка од оваа функција. Откако минатата година го однесе Кожув во финалето на плејофот, Србиновски сезонава се соочи со значителни проблеми, пред се во БИБЛ-лигата каде неговиот тим нанижа седум порази по ред. Токму ова беше најголемата причина за заминување од тимот на Кожув.

„Поднесов оставка поради лошата серија во БИБЛ-лигаата и немањето на исти ставови за некои идеи со раководството на клубот. Сакам да изразам голема благодарност до играчите, раководството на клубот, навивачите и до цела Гевгелија за убавите две сезони во кои успеавме да го направиме Кожув респектибилен клуб во Македонија, но и пошироко“ изјави Србиновски за интернет порталот “Екипа”

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести