сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Србите бараат да се затвори кафулето кое ги исфрли македонските спасувачи

Веб порталите кои ја објавија оваа информација имаат огромен број реакции и барања, јавно да се каже кој го направил овој како што велат срам, за да може да се бојкотира тоа кафуле.

kafic1

Поврзани вести

Српските медиуми објавија коментари од револтирани Срби кои бараат да се објави името на кафулето кое не им дозволи влез на македонските спасувачи.

Веб порталите кои ја објавија оваа информација имаат огромен број реакции и барања, јавно да се каже кој го направил овој како што велат срам, за да може да се бојкотира тоа кафуле.

Имено, вчера се појави информација дека на македонските спасувачи не им било дозволено да влезат во кафуле, бидејќи биле валкани. Тие, без приговор го напуштиле местото и се упатиле кон друго место да се одморат и нахранат. А, потоа повторно се вратиле на своите работни задачи.

Во коментарите се бара да се објави името на кафулето, да се затвори да не работи, како и тоа дека е срамота бидејќи луѓето си ги жртвувале животите, а наишле на таков однос.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести