четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Сред бел ден ограбена обложувалица во Тафталиџе

Сред бел ден разбојник ограбил спортска обложувалница во скопско Тафталиџе.

g_noz

Поврзани вести

Со закана со нож украл 3.000 денари од спортска обложувалница.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера околу 11 часот разбојник ја ограбил спортската обложувалница „Спорт Лајф“ на улицата Лондонска во скопската населба Тафталиџе.

Тој со нож му се заканил на вработениот и успеал да украде 3.000 денари. Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести